معرفی خدمات شرکت پست

از دیر باز مردم برای انتقال نامه یا مرسولات خود از پست استفاده می کردند که به مرور زمان اداره ای به نام پست در سراسر جهان ایجاد شد که بتواند این خدمات را به درستی و با اطمینان بیشتری انجام دهد. اداره یا شرکت پست یک واحد خدماتی است که زیر نظر شرکت پست جمهوری اسلامی ایران فعالیت دارد و تابع قوانین و ضوابط این شرکت می باشد و ظیفه اصلی آن پذیرفتن، ارسال و تحویل مرسوله به گیرنده در داخل یا خارج از کشور است. شاید بارزترین مزیت خدمات شرکت پست صرفه جویی در وقت و هزینه است که سال هاست مورد توجه بسیاری از مردم قرار گرفته است.

امروزه با توجه به ایجاد فروشگا های اینترنتی و خدمات درب به درب برخی فروشگاه ها شرکت های زیادی در این زمینه به فعالیت پرداخته اند و بازده خوبی نیز در پی داشته است، در واقع با بستن قرار داد بین این فروشگاه ها و شرکت های پست این فرآیند صورت می گیرد.

در ادامه برخی از مهمترین خدمات شرکت پست را به صورت مختصر مورد بحث قرار می دهیم.

پست پیشتاز:

پست پیشتاز سریع ترین سرویس دهی خدمات شرکت پست به شمار می آید که تمام مراحل کار از لحظه دریافت مرسوله از فرستنده تا رساندن آن به دست گیرنده در داخل یا خارج از کشور در کوتاه ترین زمان ممکن انجام می شود، این فرآیند در سطح کشور حداقل در 24 ساعت و حداکثر در 48 ساعت انجام می شود.

در پست پیشتاز به هر مرسوله یک بار کد 10 یا 20 رقمی جهت پیگیری مرسوله صادر می شود. که با مراجعه به سایت پست می توان از این ویژگی استفاده نمود.

پست رستانت:

این نوع پست از خدمات شرکت پست مخصوص اشخاصی است که آدرس دقیق پستی ندارند و می توانند دفتر یا اداره ای را به عنوان مبدأ انتخاب کنند و گیرنده با ارائه کارت شناسایی معتبر کالای خود را دریافت می نماید.

در این نوع پست فرستنده هنگام درج نشانی باید نام گیرنده، نام شهر و نام دفتر یا اداره ای که قرار است مرسوله در آن نگهداری شود، درج کلمه رستانت به صورت درشت قید شود. پست رستانت بیشتر برای گردشگران، مسافران و کسانی که اقامتگاه دائمی ندارند گزینه مناسبی است.

پست اکسپرس:

این نوع پست قابلیت توزیع ویژه مرسولات را دارد به گونه ای که فرستنده در قبال هزینه اضافی پرداختی به اداره پست مرسولات خود را در اولویت ارسال قرار می دهد.

صندوق شخصی:

هر فردی با مراجعه به اداره پست می تواند صندوق شخصی را برای خود تقاضا کند و مرسولات ارسالی برای وی در آن صندوق قرار می گیرد، این مزیت در بیشتر ادارات پست موجود است و به جای اعلام نشانی کامل تنها شماره هایی به عنوان آدرس اعلام می شود.

پست مستقیم:

یکی از جدیدترین خدمات شرکت پست راه اندازی پست مستقیم است که حلقه اتصال تولید کنندگان و عرضه کنندگان کالا و خدمات با مشتریان است. این روش تنها روش تبلیغاتی است که به صاحبان کسب و کار اجازه می دهد تا از طریق بانک های اطلاعاتی ویژه این سرویس می تواند با مخاطبان مورد نظر خود به صورت مستقیم ارتباط برقرار کند.

پست سفارشی:

در پست سفارشی مشتری به ازای مرسولات ارسالی خود رسید یا قبض دریافت می کنند. مشتریان می توانند مرسولاتی از جمله نامه، مطبوعات، کارت پستال، بسته کوچک و سایر امانات را برای گیرنده ارسال نماید و مأموران پست هنگام تحویل مرسوله از گیرنده تأییدیه دریافت می گیرند و همچنین مشتری می تواند محموله خود را خیلی راحت پیگیری نمایند.

پست یافته:

به سرویس دهی اطلاق می شود که با هدف جمع آوری مدارک گمشده از سوی شرکت پست جمهوری اسلامی ایران جهت خدمات تسهیلات و رفاه هر چه بیشتر هموطنان عزیز در کشور راه اندازی شده است. از جمله این اسناد و مدارک شناسنامه، گواهینامه، گذرنامه، کارت های نظامی، اسناد ازدواج و مالکیت مدارک خودرو، چک و دسته چک، دفترچه پس انداز، عابر بانک و دفترچه بیمه از این طریق قابل دسترسی هستند.

صاحبان مدارک گمشده با مراجعه به دفاتر پستی، فرم مربوط به مشخصات و مشخص نمودن سند گمشده درخواست خود را اعلام کنند، سپس با دریافت هزینه اسناد با پست پیشتاز برای گیرنده ارسال می شود.

پست

پست ویژه:

یکی از سریع ترین خدمات شرکت پست به شمار می آید که جهت صرفه جویی در وقت و زمان هموطنان ساماندهی شده است. این سرویس در تمام استان ها فعالیت دارد و مرسوله بعد از تحویل دادن به پست حداکثر تا ساعت 10 صب روز بعد به دست گیرنده می رسد.

از ویژگی های این نوع پست می توان به فناوری های نوین جهت اطلاع فرستنده از تحویل مرسوله به گیرنده و رسید تحویل گیرنده به دست فرستنده است، همچنین در صورت تأخیر دو برابر کرایه را به عنوان غرامت پرداخت می کند.

 

چگونه می توان شکایت از اداره پست را ثبت و پیگیری نمود؟

یکی از خدمات شرکت پست ساماندهی سایت و همچنین ارائه شماره سامانه به مشتریان این زمینه را فراهم کرده است که شکایت خود را از اداره پست را به دلیل عملکرد نامناسب پست داشته باشند و همچنین در صورت سؤال از اداره پست از این دو طریق مراجعه نمایند.

 

 پیگیری مرسوله از خدمات شرکت پست :

در صورت نرسیدن مرسوله پستی، فرستنده و گیرنده می توانند مرسوله خود را با مراجعه حضوری به اداره پست یا از طریق سایت پست، به دو صورت پیگیری مرسوله پستی با نام خانوادگی و پیگیری مرسوله پستی با کد ملی می توان پیگیری کرد.

با پیشرفت تکنولوژی و امکان خریدهای اینترنتی همواره یکی از دغدغه های اصلی فروشندگان تحویل به موقع و سالم کالا به دست مشتری است که پست دانا حمل با ایجاد بسترهای ویژه (ایجاد اپلیکیشن) راه را برای سفارش مشتریان هموار نموده است و با ایجاد خدمات با کیفیت و قیمت مناسب گام بزرگی در ارائه خدمات پستی به مشتریان عزیز برداشته است. شما عزیزان می توانید با مراجعه به سایت https://www.danahaml.com از تمامی خدمات دانا حمل مطلع شوید.

 

برخی از مشتریان

افتخار میکنیم میزبان بهترین ها هستیم